Kosiarka do poboczy 1,4 m, z klapą

Nowy model z klapą. Dla ciągników o mocy od 50 KM.
W magazynie
SKU
35-SK140
8 990 zł

Maszyna jest przeznaczona do koszenia poboczy i pastwisk

• Posiada z tyłu klapę
• Szerokość robocza 1,4 m, odpowiednia dla ciągników o mocy od 50 KM
• 20 szt. solidnych bijaków młotkowych umożliwia intensywne koszenie trawy i zarośli
• Maszyna jest wyposażona w hydrauliczny wysuw boczny i kosi trawę przy pełnym wysunięciu bocznym, a zatem nieskoszona trawa nie jest pomijana
• Głowica tnąca jest odchylana pod kątem 42° w dół i 90° do góry
• Solidny wał podporowy ułatwia podążanie organu tnącego za profilem terenu i uzyskiwanie dzięki temu doskonałych rezultatów cięcia.
• Wysokie bezpieczeństwo dzięki osłonie przeciwnajazdowej, która w przypadku najechania na pień powoduje złożenie maszyny do góry.


Kosiarka z klapą zapewnia zdwojoną prędkość pracy i praktyczną obsługę

Posiada z tyłu klapę, przez którą wypada trawa – nie gromadzi się ona grubą warstwą pod osłoną. Pozwala to zaoszczędzić paliwo i zmniejszyć zużycie pasów, umożliwia też zwiększenie prędkości pracy. Trawa jest rozprowadzana lepiej i bardziej równomiernie.

Wysokie bezpieczeństwo dzięki osłonie przeciwnajazdowej.

Solidny wał podporowy ułatwia podążanie organu tnącego za profilem terenu.

Tę kosiarkę należy wybrać wówczas, gdy koszony ma być obszar zarówno z tyłu, za ciągnikiem, jak i po jego bokach. Maszynę tę można wykorzystywać tak jak tradycyjną kosiarkę płozową i kosiarkę z wysuwem bocznym, a poprzez odchylenie głowicy koszącej można kosić również obrzeża rowów, żywopłoty oraz roślinność zwisającą.

Jest to maszyna o solidnej konstrukcji i bijakach kutych, przeznaczona dla osób koszących niekiedy trudniejsze tereny, aniżeli porośnięte tylko trawą. Bijaki radzą sobie z pojedynczymi zaroślami i w przypadku najechania na kamień lub pień odchylają się w zmyślny sposób.

20 szt. bijaków kutych.

Płozy wleczone.

Więcej informacji, które dobrze jest znać na temat kosiarki do poboczy:

• Maszynę można podczepić do trzypunktowego układu zawieszenia ciągnika
• Hydrauliczny wysuw boczny o 98 cm, dzięki któremu ciągnik o szerokości 196 cm kosi trawę z pełnym wysunięciem bocznym
• Wysuw boczny oraz kąt ustawienia walca tnącego reguluje się za pomocą dwóch gniazd hydraulicznych podwójnego działania, zainstalowanych w ciągniku rolniczym
• Urządzenie dostarczane jest w komplecie z wałem odbioru mocy oraz olejem przekładniowym, czterema wężami hydraulicznymi zakończonymi szybkozłączkami wtykowymi ½"

Ważne: Urządzenie wymaga dwóch gniazd hydraulicznych podwójnego działania oraz przeprowadzenia przez klienta pewnych prac montażowych.

W tym miejscu można obejrzeć film na temat praktycznego zastosowania kosiarki do poboczyWięcej informacji
Vikt 600.0000
Szerokość robocza 1400 mm
Masa 500 kg
Filmy