Paśnik dla koni i bydła, Ø1,8 m, 4-częściowy

Kellfri Basic Okrągły paśnik z mocnymi rurami ramowymi i czterema sekcjami o szczelnych łączeniach.

740 zł Bez podatku
W magazynie
SKU
34-FR1804

Okrągły paśnik z czterech części

• Miejsce na cały balot
• Średnica zewnętrzna 180 cm
• Wysokość 50 cm


Jeżeli masz na pastwisku więcej koni i chcesz wyłożyć im więcej paszy, a mimo to skorzystać z jednego paśnika w dobrej cenie, to ten paśnik jest w sam raz dla Ciebie. W paśniku jest miejsce na jeden cały balot. Liczbę koni, które znajdą miejsce wokół paśnika, określisz sam w zależności od wielkości konia oraz pozycji i hierarchii w stadzie.

Paśnik składa się z czterech części i ma szczelne łączenia, które montuje się ze sobą za pomocą śrub i nakrętek na całej długości łączenia.

Bardzo łatwo go przemieścić – wystarczy przewrócić i przetoczyć na nowe miejsce lub podnieść na podnośniku widłowym. Oszczędzisz wysiłku zarówno plecom, jak i ramionom.

Do okrągłego paśnika najlepiej nadają się baloty o wielkości do 140 cm – w tym rozmiarze straty paszowe są możliwie zminimalizowane. Jeżeli masz większe baloty, radzimy sięgnąć po większy rozmiar paśnika, o średnicy 230 cm. Paśniki te znajdziesz tutaj: Paśnik dla bydła z podporami łukowymi, 12 stanowisk, Paśnik z przykrytymi podporami łukowymi, 12 stanowisk.

Więcej paśników znajdziesz tutaj.

Ten paśnik to produkt KELLFRI BASIC, co oznacza korzystną cenowo alternatywę dla naszego stałego asortymentu i prostsze produkty w niższej cenie.

Dlaczego warto stosować paśniki?
• W ten sposób ograniczasz straty paszy, ponieważ zwierzęta nie zadeptują rozsypanej paszy objętościowej
• Zwiększasz higienę na stanowisku paszowym, minimalizując ryzyko zanieczyszczenia paszy
• Poświęcasz mniej czasu na sprzątanie stanowiska paszowego i wyrzucasz mniej paszy objętościowej

Zużywasz mniej paszy, podnosisz poziom higieny na stanowisku paszowym i zaoszczędzasz czas!

Urządzenie dostarczane w postaci niezmontowanej.


O czym należy pamiętać przy wyborze paśnika dla koni?

Nawet jeżeli koń to jeden gatunek zwierzęcia, istnieje w jego obrębie wiele rozmaitych ras, które różnią się od siebie usposobieniem: od spokojnych po gwałtowne i wybuchowe. Ty najlepiej znasz się na rasie swojego konia i jego zachowaniu – aby uniknąć powstania szkód, prosimy o przemyślenie, jak koń reaguje w różnych sytuacjach, gdy ma do czynienia z paśnikiem.

W wyborze rozmiaru paśnika decydujące znaczenie ma to, ile koni ma zebrać się dookoła niego. Warto zastanowić się, ile paśników będzie potrzebnych – im ciaśniej wokół paśnika, tym większe ryzyko zranienia. Dobór modelu paśnika należy do Ciebie, ponieważ to Ty najlepiej znasz swojego konia.

Instrukcję obsługi przeczytasz tutaj.

Więcej informacji
Średnica1800 mm
Wysokość całkowita500 mm