Paśnik dla koni i bydła, Ø1,8 m, 4-częściowy

Kellfri Basic Okrągły paśnik z mocnymi rurami ramowymi i czterema sekcjami o szczelnych łączeniach.

W magazynie
SKU
34-FR1804
740 zł

Okrągły paśnik z czterech części

• Miejsce na cały balot
• Średnica zewnętrzna 180 cm
• Wysokość 50 cm


Jeżeli masz na pastwisku więcej koni i chcesz wyłożyć im więcej paszy, a mimo to skorzystać z jednego paśnika w dobrej cenie, to ten paśnik jest w sam raz dla Ciebie. W paśniku jest miejsce na jeden cały balot. Liczbę koni, które znajdą miejsce wokół paśnika, określisz sam w zależności od wielkości konia oraz pozycji i hierarchii w stadzie.

Paśnik składa się z czterech części i ma szczelne łączenia, które montuje się ze sobą za pomocą śrub i nakrętek na całej długości łączenia.

Bardzo łatwo go przemieścić – wystarczy przewrócić i przetoczyć na nowe miejsce lub podnieść na podnośniku widłowym. Oszczędzisz wysiłku zarówno plecom, jak i ramionom.

Do okrągłego paśnika najlepiej nadają się baloty o wielkości do 140 cm – w tym rozmiarze straty paszowe są możliwie zminimalizowane. Jeżeli masz większe baloty, radzimy sięgnąć po większy rozmiar paśnika, o średnicy 230 cm. Paśniki te znajdziesz tutaj: Paśnik dla bydła z podporami łukowymi, 12 stanowisk, Paśnik z przykrytymi podporami łukowymi, 12 stanowisk.

Więcej paśników znajdziesz tutaj.

Ten paśnik to produkt KELLFRI BASIC, co oznacza korzystną cenowo alternatywę dla naszego stałego asortymentu i prostsze produkty w niższej cenie.

Dlaczego warto stosować paśniki?
• W ten sposób ograniczasz straty paszy, ponieważ zwierzęta nie zadeptują rozsypanej paszy objętościowej
• Zwiększasz higienę na stanowisku paszowym, minimalizując ryzyko zanieczyszczenia paszy
• Poświęcasz mniej czasu na sprzątanie stanowiska paszowego i wyrzucasz mniej paszy objętościowej

Zużywasz mniej paszy, podnosisz poziom higieny na stanowisku paszowym i zaoszczędzasz czas!

Urządzenie dostarczane w postaci niezmontowanej.


O czym należy pamiętać przy wyborze paśnika dla koni?

Nawet jeżeli koń to jeden gatunek zwierzęcia, istnieje w jego obrębie wiele rozmaitych ras, które różnią się od siebie usposobieniem: od spokojnych po gwałtowne i wybuchowe. Ty najlepiej znasz się na rasie swojego konia i jego zachowaniu – aby uniknąć powstania szkód, prosimy o przemyślenie, jak koń reaguje w różnych sytuacjach, gdy ma do czynienia z paśnikiem.

W wyborze rozmiaru paśnika decydujące znaczenie ma to, ile koni ma zebrać się dookoła niego. Warto zastanowić się, ile paśników będzie potrzebnych – im ciaśniej wokół paśnika, tym większe ryzyko zranienia. Dobór modelu paśnika należy do Ciebie, ponieważ to Ty najlepiej znasz swojego konia.

Instrukcję obsługi przeczytasz tutaj.

Więcej informacji
Vikt 82.0000