P R Z E W O D N I K I P O R A D Y

0 3 . 0 6 . 2 0 2 1  r.

WIELKI PRZEWODNIK PO MASZYNACH DO TERENÓW ZIELONYCH: WARTO BYĆ DOBRZE POINFORMOWANYM PRZED ZAKUPEM

Poszukiwania urządzenia odpowiedniego do potrzeb Twojego gruntu może przyprawić o ból głowy. Sprzedawca w Kellfri, Fredrik Svensson poprowadzi Cię przez proces zakupu.

Maszyn do terenów zielonych można używać do wszystkiego, od pielęgnacji pastwisk do przycinania trawy, zarośli i żywopłotów. Dlatego zacznij od ustalenia, do czego będzie używane Twoje urządzenie, aby dokonać najlepszego wyboru dla siebie i swej posesji.

Wskazówka! Jeździsz ciągnikiem czy quadem? To jest decydujące przy wyborze maszyny do terenów zielonych. Zaletą prowadzenia ciągnika jest jego znacznie większa moc niż quada. Do quada łatwiej jest doczepić maszynę do terenów zielonych, a jednocześnie ciągnik może służyć do innych zadań na Twojej posesji.


Kosiarka płozowa

Kosiarka płozowa Kellfri sprawdzi się, jeśli zamierzasz kosić trawę na terenach zielonych, zarówno dużych, jak i małych. Bez względu na Twój wybór otrzymujesz mocną konstrukcję o dobrej wytrzymałości, sile oraz stabilności.

Nasze kosiarki płozowe cechuje:

• 2750 mm szerokości roboczej
• 3 wirniki, 6 noży
• Płozy podporowe z regulacją wysokości

W asortymencie Kellfri oferujemy wybór między dwiema kosiarkami płozowymi;  kosiarką lżejszą odpowiednią do zróżnicowanego terenu i cięższym, uchylnym wariantem do płaskich powierzchni, który może służyć również jako kosiarka do poboczy.

Wskazówka! Pierwsze przycinanie należy wykonać przed pełnią lata, gdy trawa rośnie najszybciej. Czy masz dużo terenu? Wybierz kosiarkę szerszą, aby zaoszczędzić czas.


Kosiarka parkowa

Czy Twoje pastwisko jest płaskie i równe? W takim wypadku kosiarka parkowa może być dla Ciebie odpowiednim wyborem. Kosiarka parkowa przemieni Twój ciągnik w skuteczną kosiarkę. Solidna szerokość robocza optymalizuje użycie ciągnika przy szerokości koszenia 1,8 metra.

Nasze kosiarki parkowe:

• Mają prostą konstrukcję
• Mają smarowane łożyska
• Są łatwe w czyszczeniu

Wskazówka! Czy masz przed sobą wybór między urządzeniem napędzanym wirnikami lub wałem nożowym? Urządzenie napędzane wirnikami tnie trawę skutecznie, ale nie sprawdza się najlepiej przy porządkowaniu zarośli. Jeśli masz przed sobą koszenie bardziej dziko zarośniętych pól, wybierz maszynę napędzaną wałem nożowym.


Kosiarka krawędziowa

Za pomocą kosiarki krawędziowej możesz usunąć trawę pod płotem, aby zapobiec zarośnięciu przewodów elektrycznych i zmniejszeniu napięcia. Kosiarka krawędziowa Kellfri z hydraulicznym wysuwem bocznym i talerzem tnącym o dużej podatności siły sprężynowania będzie odpowiednia dla Ciebie, jeśli chcesz efektywnie przycinać krawędzie pod ogrodzeniami, przy budynkach, płotach i krawędziach ścian.

Nasze kosiarki krawędziowe:

• Mają mocne noże, które poradzą sobie z oporną roślinnością
• Mają wiele możliwości ustawień
• Pasują do wielu rozmiarów ciągnika


Kosiarka pionowa

Wszechstronność to duża zaleta naszej kosiarki pionowej. Z pomocą kosiarki pionowej poradzisz sobie zarówno na pastwiskach, jak i zdziczałych polach porośniętych zaroślami.

W asortymencie Kellfri znajdziesz aż 11 kosiarek pionowych od 1050 do 2800 mm Dopasuj szerokość kosiarki pionowej do rozmiaru swoich pól, aby osiągnąć najwyższą efektywność.

Kosiarki pionowe są wyposażone w bijaki młotkowe, ale są dostępne również z bijakami typu Y.

Dla użytkowników hobbystycznych, którym potrzebne jest niezawodne i ekonomiczne urządzenie polecamy serię W, a seria X odpowiednia będzie dla tych, którym zależy na dodatkowej mocy na dużych polach. Wszystkie maszyny do terenów zielonych serii X są wyposażone w łożyska kulkowe SKF, jedne z najlepszych, jakie dostępne są na rynku.

Wskazówka!  Ciężkie bijaki młotkowe nadają się lepiej do koszenia zarośli, a bijaki typu Y dobrze radzą sobie z trawą i na kamiennych pastwiskach.


Kosiarka do poboczy

Kosiarka do poboczy pomoże kosić pobocza i rowy w ciężko dostępnych miejscach, gdzie nie dostanie się ciągnik. Poza tym przypomina ona zwykłą kosiarkę płozową. Kosiarka do poboczy jest również idealna do oczyszczania dróg leśnych z zarośli.

W asortymencie Kellfri znajdziesz zarówno kosiarki do poboczy do mniejszych ciągników o mocy 25 KM i w górę aż do większych ciągników o mocy do 100 KM.

Wskazówka! Przed zakupem sprawdź, ile koni mechanicznych ma Twój ciągnik lub quad. Dopiero wówczas możesz dopasować ilość koni mechanicznych do mocy i szerokości maszyny do terenów zielonych. Jeśli podłączysz zbyt mocne urządzenie do słabszego ciągnika, nie da on rady pociągnąć maszyny. Jeśli maszyna do terenów zielonych będzie miała znacznie słabszą moc od ciągnika, problemem będzie spowalnianie.


Kosiarka łańcuchowa

Czy Twoje pola są mocno zarośnięte i potrzebują kosiarki płozowej z czymś ekstra? W takim wypadku Kellfri poleca kosiarkę łańcuchową. Mocne łańcuchy urządzenia radzą sobie nawet z najbardziej oporną roślinnością i wytrzymują konfrontację z kamieniami i pniakami w większym stopniu niż maszyny z nożami lub bijakami.

Nasza kosiarka łańcuchowa ma:

• 160 cm szerokości roboczej
• Solidne łańcuchy, które tną najbardziej oporną roślinność
• Solidną konstrukcję głowicy tnącej


Harvar

Kellfris breda utbud av harvar passar såväl till gröna gräsytor som till grusade ridbanor. De jämnar också till marker med viltskador från till exempel vildsvin eller grävlingar. En harv är en riktigt bra investering eftersom den både luftar trötta marker och motverkar tuvbildning.

I sortimentet finns allt från mindre harvmattor på 1,3 meters bredd till större gräsharvar på 6 meter.

Tips! Låt antalet hektar avgöra valet av gräsytemaskin. Om du har många hektar, välj en robust och kraftfull grönytemaskin med högre kapacitet. Du spar tid och kan bli mer kostnadseffektiv genom att välja en bredare grönytemaskin.

Brony

Szeroki wybór bron od Kellfri zarówno do terenów zielonych, jak i dróg pokrytych żwirem. Wyrównują one również pola uszkodzone na przykład przez dziki lub borsuki. Brona to bardzo dobra inwestycja, która nie tylko dotlenia zmęczone gleby, ale również zapobiega tworzeniu się kęp.

W naszym asortymencie znajdziesz wszystko od mniejszych mat do bron o szerokości 1300 mm do większych bron do trawy do 6 metrów.

Wskazówka! Niech liczba hektarów zadecyduje o wyborze maszyny do terenów zielonych. Jeśli posiadasz dużo hektarów ziemi, wybierz solidną i wytrzymałą maszynę do terenów zielonych o większej wydajności. Zaoszczędzisz czas i zyskasz na efektywizacji kosztów, wybierając szerszą maszynę do terenów zielonych.


Kultywator rotacyjny

Zmieszaj materiał, przygotuj rozsadnik, uprawiaj lub efektywnie obrabiaj ziemię z pomocą kultywatora rotacyjnego. Kellfri posiada kultywatory rotacyjne do zarówno małych, jak i dużych ciągników. Wybierz szerokość roboczą z zakresu 135–210 cm.

Nasze kultywatory rotacyjne mają:

• Łańcuch lub koło zębate w kąpieli olejowej
• Wał odbioru mocy ze śrubą zrywalną
• Regulowaną wysokość roboczą


Kosiarka dyskowa

Z kosiarką dyskową użytkowanie pola to prosta sprawa. Na przykład możesz efektywnie zbierać trawę na paszę.

Kellfri ma duży wybór kosiarek dyskowych do zarówno dużych, jak i małych terenów zielonych. Jeżeli dysponujesz mniejszym ciągnikiem o mocy ok. 35 KM, polecamy kosiarki dyskowe FDM160, a do ciągników średniej wielkości o mocy ok. 50 KM i więcej proponujemy kosiarkę dyskową FDM200 jako świetną alternatywę. Do największych ciągników pasuje nasza największa kosiarka dyskowa o szerokości 2400 mm.

Porada! Rozsiewacze nawozu pobudzają Twoje pola do życia. Kellfri oferuje solidny rozsiewacz nawozu o szerokości rozsiewu od 6 do 14 metrów.


Na koniec

Śmiało sięgaj po pomoc! Maszyna do terenów zielonych to ważna inwestycja. Sprzedawcy w Kellfri służą radą zawsze, gdy masz pytania w związku z wyborem maszyny do terenów zielonych. Zadzwoń do nas pod numer +46 735 249 892 Mówimy po Polsku, a przekierujemy Cię do odpowiedniej osoby.