Kosiarka pionowa, 2,8 m

Solidnie skonstruowana kosiarka pionowa z tylną burtą do ciągników o mocy 100 – 150 KM.

15 900 zł Bez podatku
Mały zapas
SKU
35-VKM280N

Kosiarka pionowa z mocnym i solidnym podwoziem, idealna dla użytkowników o większych wymaganiach

• Szerokość robocza 2,8 m
• Hydrauliczny wysuw boczny
• Solidny wał podporowy zapewniający dokładną wysokość koszenia
• 22 bijaki młotkowe
• Tylna burta


Korzystne cenowo, wysokiej jakości urządzenie z mocnym i solidnym podwoziem, idealne dla użytkowników o większych wymaganiach wobec kosiarki

Przy całkowitym ciężarze 885 kg kosiarka pionowa ma wszystko, czego potrzeba do cięcia zarośli, trawy, słomy i ścierniska na wysokość do 40 mm.

Solidnie skonstruowana rama trzypunktowego układu zawieszenia jest zamocowana na podwoziu przy pomocy wysuwu bocznego, który umożliwia regulację kosiarki ze środka ciągnika. Wysuw boczny posiada dwie mocne, chromowane rury stabilizujące konstrukcję i pełniące kluczową rolę w stabilnym przesuwaniu podwozia.

Podwozie jest zaprojektowane z myślą o jak największej wydajności koszenia i wyposażone w spawany element oporowy po wewnętrznej stronie wału. Istnieje także możliwość otwarcia z tyłu podwozia w celu zapewnienia lepszego przejazdu przez szczególnie wysoką i gęstą roślinność, większego przepływu materiału i szybszego cięcia.

Pod podwoziem znajdują się 22 bijaki młotkowe o szerokości 140 mm każdy, tak rozmieszczone na wałku, by zapewnić jego jak największą stabilność. Wałek jest napędzany przez 5 pasów SPB 1499 zapewniających dobry kontakt z kołem pasowym oraz odpowiedni napęd w trudnych warunkach jazdy. Przekładnia jest wyposażona w wolnobieg i maszynę najlepiej użytkować z urządzeniami o mocy 100 – 150 KM

Kosiarkę pionową można eksploatować także przy zamkniętym podwoziu, z lub bez ostrzy oporowych. Ostrza oporowe zapewniają lepsze rozdrabnianie ściętej trawy, przytrzymując ją w kosiarce. Ostrza oporowe pomagają jeszcze lepiej i wydajniej kosić trawę, ponieważ bijaki młotkowe odrzucają na nie trawę/źdźbła.

Kosiarka posiada mocny wał podporowy o długości 170 mm. Wał ten jest regulowany i wyposażony w samooczyszczający się zgarniacz. Istnieje także możliwość regulacji płóz bocznych w zakresie 20 – 40 mm i 60 mm.

Kosiarka pionowa wymaga ciągnika wyposażonego w gniazdo podwójnego działania.

Dostarczana jest w komplecie z dwoma wężami hydraulicznymi z szybkozłączką męską ½" i wałem odbioru mocy.

Filmy
Więcej informacji
Szerokość robocza2800 mm
Zapotrzebowanie na moc100 – 150 KM
Liczba obrotów wału odbioru mocy540 obr./min
Bijaki22 bijaki młotkowe
Trzypunktowy układ zawieszeniaKat. 2
Masa885 kg