Kosiarka pionowa X 1,85 m

Kosiarka pionowa 1,85 m z hydraulicznym wysuwem bocznym i otwieraną klapą.

Chwilowo brak w magazynie. Skontaktuj się z nami 46 735 249 892 (Mówimy po Polsku).
SKU
35-XKH185
10 230 zł

Kosiarka 1,85 m z hydraulicznym wysuwem bocznym i otwieraną klapą

• Otwierana klapa
• Mocna rama
• Hydrauliczny wysuw boczny
• Łożyska kulkowe SKF
• Szerokość robocza 1,85 m

Praktyczna kosiarka pionowa z solidną ramą i łożyskami kulkowymi SKF do ciągników o mocy 35–65 KM

Kosiarki pionowe z naszej serii X zostały tak skonstruowane, by poradzić sobie z większymi wyzwaniami, takimi jak np. trudny teren z zaroślami i pniakami. Ich budowa umożliwia podołanie ciężkim warunkom, na jakie są narażone podczas pracy. Urządzenia z serii X są standardowo wyposażone w solidną ramę, łożyska kulkowe SKF, otwieraną klapę i wysuw boczny.

Duże prędkości osiągane przez wirniki pozwalają kutym bijakom młotkowym szybko ciąć i kosić wszelkie rodzaje materiału, zapewniając przy tym bezpieczną eksploatację i duży przepływ materiału.

Nasza kosiarka pionowa XKH185 to solidna maszyna dla użytkowników oczekujących wysokiej wydajności, ale szukających mniejszego i praktyczniejszego urządzenia. Dostosowana do ciągników o mocy od 35–65 KM. Szerokość robocza wynosi 1,85 m, dzięki czemu kosiarka jest praktycznym narzędziem do przycinania lub koszenia średniej wielkości trawą terenów. Do ramy kosiarki przyspawane są ostrza oporowe o dużych zębach, które pomagają jeszcze lepiej rozdrobnić trawę.

Regulowany wał podporowy i 22 bijaki młotkowe

Wysokość koszenia jest dostosowywana przy pomocy wału i płóz. Regulowany wał podporowy gwarantuje właściwą wysokość koszenia przy nierównym terenie. Wysokość koszenia można ustawić w przedziale 0–80 mm, co pozwala na koszenie blisko gruntu i uzyskanie tym samym bardziej równomiernego efektu. Trawa jest wyrównywana, a resztki są szybciej mulczowane. Wał podporowy posiada samooczyszczający się zgarniacz, usuwający z niego ścięty materiał. 

Kosiarka jest z przodu wyposażona w zabezpieczenie łańcuchowe, które przylegając do podłoża, chroni zarówno ciągnik, jak i otoczenie przed odrzutem kamieni i ścinków trawy.

Kosiarka pionowa jest standardowo wyposażona w bijaki młotkowe. Łącznie posiada 22 bijaki, które zapewniają odpowiednie rozdrobnienie trawy. Kosiarka pionowa jest również dostosowana do bijaków Y, które można dokupić (nie są w zestawie).

Hydrauliczny wysuw boczny i otwierana klapa

Ta kosiarka pionowa standardowo wyposażona jest w hydrauliczny wysuw boczny, umożliwiający przesunięcie maszyny w lewo lub prawo. Wysuw boczny sprawia, że można prowadzić koszenie z boku ciągnika, docierając tym samym do zwykle trudno dostępnych miejsc. Dzięki hydraulicznemu wysuwowi bocznemu wystarczy przejechać tylko jedną parą kół po nieskoszonym terenie, a także można kosić trawę bliżej rowów, płotów itp.

Kosiarka posiada otwieraną klapę. Klapę otwiera się wtedy, gdy wiadomo, że na koszonym obszarze zostanie wygenerowany duży przepływ materiału. W ten sposób można jechać bez zakłóceń w takich samych warunkach, jak przy zamkniętej klapie i normalnym przepływie materiału. Pozwala to zaoszczędzić paliwo i zmniejszyć zużycie pasów oraz zwiększyć prędkość, ponieważ trawa nie okręca się wokół wału. Trawa jest rozprowadzana lepiej i bardziej równomiernie.

Rama kosiarki pionowej została wykonana ze stali o grubości 5 mm, blacha boczna ma grubość 6 mm.

Kosiarka pionowa jest dostarczana w zestawie z wałem odbioru mocy, olejem przekładniowym, siłownikiem hydraulicznym i wężami hydraulicznymi.

Kosiarka wymaga ciągnika wyposażonego w gniazdo podwójnego działania. Kosiarka jest dostarczana z dwoma wężami hydraulicznymi z szybkozłączkami męskimi ½”.

Więcej informacji
Szerokość robocza 1850 mm
Rama 5/6 mm stal
Zapotrzebowanie na moc 35 - 65 KM
Kolor Żółty/szary, lakierowany proszkowo
Paski klinowe 3 szt XPB1065
Wysokość koszenia 0 - 80 mm
Długość x szerokość x wysokość 2020 x 820 x 630 mm
Prędkość wirnika przy 540 obr./min 2336 obr./min
Wysuw boczny Hydrauliczny
Bijaki 22 bijaki młotkowe
Mocowanie 3 punktowe Kat 1 i 2
Prędkość obrotowa WOM 540 obr./min
Masa 392 kg
Znaleźliśmy inne produkty, które mogą Cię zainteresować!