Nożyce do drewna

Mocny chwyt podczas podnoszenia i przenoszenia kłód oraz gałęzi.

Nożyce do drewna zapewniają mocny chwyt podczas podnoszenia i przenoszenia kłód oraz gałęzi

• Łatwa obsługa
• Mocna konstrukcja z galwanizowanej stali
• Wiele obszarów zastosowania
• Łatwe otwieranie i zamykanie
• Szerokość chwytu 29 cm

Gospodarka leśna wiąże się z ciężką pracą. Ale jedno jest pewne: im więcej ma się w lesie pomocy, tym łatwiej tę pracę wykonywać. Do narzędzi, które każdy pracownik leśny - czy to zawodowy, czy działający na małą skalę - ma ze sobą w lesie, należą nożyce do drewna.

Nożyce do drewna działają jak chwytak, obejmujący kłodę bądź gałąź lub wbijający się w nie podczas transportowania ich przy pomocy żurawia albo wciągarki. Przeguby nożyc, wspomagane siłą ciągnienia wciągarki/żurawia, wbijają haki w kłodę podczas wciągania linki. Nożyce również bardzo łatwo się otwierają, gdy linka nie jest naprężona.

Nożyce do drewna mocnym chwytem przytrzymują kłodę, tak iż nie trzeba obwiązywać jej linką, co pozwala ją ochronić i zmniejszyć zużycie jej oraz karabińczyka.

Nożyce do drewna wykonano z galwanizowanej stali i są one przystosowane do ciężkich prac.

Nadają się do użytku z większością typów żurawi z liną i wciągarek z karabińczykiem, takich jak przyczepy leśne, przyczepy do trzebieży, pojazdy ATV/UTV i inne.

Wskazówka! Po pewnym czasie użytkowania należy upewnić się, że końcówki chwytaka nożyc są odpowiednio ostre, tak iż zapewniają mocne wbicie się w kłodę.

 

Czytaj więcej
303 zł Netto
Zamów u lokalnego dealera
Nr artykułu 21-TS