Nożyce do żywopłotu z podwójną pompą do 3-punkt

Nożyce do żywopłotu z ramieniem do montażu na trzypunktowym układzie zawieszenia ciągnika.

Z ramieniem do zamontowania na trzypunktowym układzie zawieszenia ciągnika lub do montażu na ładowaczu czołowym podnośnikiem widłowym.

• Dł. x szer. x wys.: 44 x 130 x 254 cm
• Szerokość robocza 160 cm
• Zasięg: na wysokość 550 cm, w poziomie 480 cm
• Ilość oleju 20 l
• Masa 223 kg


Maszyna przeznaczona jest do przycinania żywopłotów, oczyszczania obrzeży pól oraz pielęgnacji dróg i leśnych traktów samochodowych. Nożyce do żywopłotu nadają się do cięcia liści i gałęzi. Tnie gałęzie do 35 mm.

Nożyce do żywopłotu są dostarczane w komplecie ze zbiornikiem, podwójna pompą i blokiem zaworowym oraz zestawem dźwigni z linką Teleflex do sterowania nożycami z wnętrza kabiny.

„Zestaw dźwigni”, który wnosi się do kabiny, jest mały i poręczny, ponieważ zawory znajdują się na nożycach do żywopłotu i kieruje się nimi za pomocą linki Teleflex połączonej z blokiem zaworowym dźwigni.

Układ hydrauliczny jest napędzany pompą umieszczoną na wale odbioru mocy ciągnika. Robocza prędkość obrotowa wynosi 540 obr./min. W ten sposób nie jest potrzebny duży przepływ z ciągnika i urządzenie nadaje się także dla posiadaczy małych ciągników z WOM. Podczas użytkowania nożyc należy pamiętać o dostosowaniu sposobu pracy do masy ciągnika. Zalecamy, aby w celu wysunięcia żurawia na skrajne pozycje korzystać z ciągnika o masie ok. 1500 kg.

Wysięgnik i ramię, na którym jest umieszczony agregat tnący, sięga 5,5 m w górę i 4,8 m na wprost w płaszczyźnie poziomej z ciągnika.

Dzięki praktycznej i ergonomicznej konstrukcji nożyc cięcie jest możliwe po obu stronach ciągnika. Przy montażu na trzypunktowym układzie zawieszenia uzyskuje się pełny zakres ruchów po prawej stronie ciągnika, ale ograniczoną ruchomość po jego lewej stronie. Nożyce do żywopłotu mogą ciąć także poniżej poziomu gruntu, dzięki czemu dobrze sprawdzają się w rowach i pod ogrodzeniami elektrycznymi.

Szerokość robocza wynosi 1600 mm, a konstrukcja ze specjalnych noży pozwala uzyskać znakomite wyniki cięcia dzięki zastosowaniu kołków ustalających/oporowych. Głowica tnąca została wyposażona również w osłony na obydwu końcach, które pozwalają uzyskać dobry efekt koszenia i chronią belkę nożową.

Dzięki takiej konstrukcji kosiarki wystarczy posiadać prosty ciągnik o mocy 25-40 KM.

 
Czytaj więcej
21 175 zł Netto
Zamów u lokalnego dealera
Nr artykułu 35-HRT1602