Tylna kamera z monitorem i kablem przyłączeniowym 20 m

Kompletny system tylnej kamery zapewniający optymalną widoczność z tyłu i zwiększający bezpieczeństwo.

Czytaj więcej
1 969 zł Netto
Zamów u lokalnego dealera
Nr artykułu 21-9425089

Kompletny system tylnej kamery zapewniający optymalną widoczność z tyłu

• Kolorowy ekran 7” LCD z przyciskami dotykowymi
• Kamera szerokokątna zapewniająca szerokie pole widzenia z tyłu
• Daszek ochronny automatycznie składa się w dół na obiektyw po wyłączeniu kamery
• Ergonomiczne rozwiązanie dla karku i pleców
• Możliwość jazdy w ciemności dzięki diodom IR

Pomoc w każdych warunkach

Tylna kamera to bardzo przydatna pomoc w lesie, gospodarstwie, na drodze i wszędzie tam, gdzie widoczność jest utrudniona, a Ty chcesz zachować pełną kontrolę.

20-metrowy kabel umożliwia zamontowanie kamery CCD z tyłu przyczepy, np. na belce środkowej lub bezpośrednio na pojeździe. Kabel można umieścić dyskretnie między monitorem a kamerą podłączaną za pomocą przewodu pięciobolcowego. W zestawie znajdują się kable triggera do aktywowania linii pomocniczych podczas cofania oraz dokonania oceny odległości. Wbudowane diody IR wskazują drogę podczas jazdy w ciemności.

Monitor LCD oferuje kierowcy wygodny ekran z bardzo wysoką jakością kolorowego obrazu. Monitor posiada dookoła osłonę zmniejszającą dopływ światła oraz chroniącą go przed uderzeniami. Z boku monitora znajdują się przyciski dotykowe do włączania i wyłączania oraz do obsługi różnych funkcji. Poza dobrą widocznością o kącie 150 kamera tylna ma także wbudowany mikrofon, a w monitorze znajduje się wbudowany głośnik. Dodatkowo ułatwia to komunikację między kierowcą a osobą znajdującą się obok pojazdu.  

Ergonomia

Wszyscy kierowcy wykonujący czynności cofania, załadunku lub rozładunku muszą nieustannie kontrolować tył pojazdu. Oznacza to codzienne obciążanie pleców i karku, które z kolei może prowadzić do krótko- i długotrwałych dolegliwości.

Jedną z wielkich zalet tylnej kamery jest poprawa ergonomii pracy kierowcy, który dzięki niej nie musi tak często,się obracać. Monitor instaluje się w odpowiednim miejscu z przodu kabiny, na przykład na przednim słupku lub na tablicy rozdzielczej. Pozwala to ochronić kark i plecy osób spędzających wiele godzin w pojeździe roboczym, które muszą zachować stałą kontrolę nad jego tyłem.

Niezawodne podzespoły

Kamera tylna jest skonstruowana i przeznaczona zarówno do użytku profesjonalnego, jak i na mniejszą skalę. Dzięki wysokiej klasie ochrony IP69K, kamera jest całkowicie pyło- i wodoszczelna oraz odporna na mycie ciśnieniowe zimną i ciepłą wodą pod każdym kątem.

Obiektyw automatycznie się rozgrzewa, co zapobiega jego zamarzaniu i pokrywaniu rosą podczas użytkowania w niskich temperaturach.

Gdy kamera nie jest używana, po jej wyłączeniu opuszcza się automatycznie wbudowany w nią daszek, zapewniając wytrzymałą osłonę dla obiektywu.

Dane techniczne:
Wymiary kamery: 85 x 80 x 110 mm (szer. x gł. x wys.)
Automatycznie podgrzewany obiektyw: Tak
Stopień ochrony IP kamery: IP69K
Napędzany silnikiem daszek: Tak
Wbudowany mikrofon: W kamerze
Wbudowany głośnik: W monitorze
Kamera: 1 szt. 1/3 kamera CCD przyłącze 5-bolcowe
Diody IR w kamerze: 4 szt.
Kąt szerokości kamery: 150°
Kontrast monitora: 500:1
Kolorowy monitor LCD: Tak
Jasność: 400 cd/m²
Wielkość monitora: 7"
Ekran dotykowy: Nie
Ekran wodoszczelny: Nie
Liczba bolców kabla: 5 szt.
Długość kabla: 20 m
Fullpro: Tak
Napięcie: 10-32 V