Wyrównywarka 1,7 m

Nowy model, dostępny w lipcu 2022. Obracana wyrównywarka do równania miękkiego podłoża i rozprowadzania odchodów zwierzęcych.

Nowy model, dostępny w lipcu 2022.

Zakres zastosowania wyrównywarki:

• Równanie maneża
• Grabienie podwórza
• Spulchnianie wiosną trawy na pastwiskach
• Rozprowadzanie łajniaków na pastwisku
• Wyrównywanie kopców nornic i kretów
• Wyrywanie mchu
• Napowietrzanie osłabionych trawników


Wyrównywarka z przegubowym uchem holowniczym idealnym do użytku z pojazdem ATV lub innym pojazdem z hakiem holowniczym.

Dostępna w rozmiarach:
• 1,3 metra – zobacz więcej tutaj
• 1,7 metra
• 2,1 metra – zobacz więcej tutaj

 

 

Sposób działania wyrównywarki:

Wyrównywarkę można obrócić do lekkiej, średniej lub ciężkiej obróbki gruntu. W zależności od tego, jak zostanie umieszczony dyszel i czy wyrównywarka zostanie obrócona, można uzyskać 45- lub 90-stopniowy kąt natarcia palców bądź też możliwość gładkiego wyrównywania.

 

 

 

 

Trzy zastosowania jednej wyrównywarki

„Wyrównywarki używamy do równania maneża, pastwisk i części innych podłoży. Nasz maneż ma dno wysypane mączką mineralną i drobny żwir jako warstwę wierzchnią, więc jeśli dopuszcza się do zaniedbań i nie równa wystarczająco często, nawierzchnia łatwo staje się zbyt twarda. Wtedy umieszczam drąg na końcu tak, że palce wyprostowują się maksymalnie przy równaniu, a jeśli nie wystarcza masa wyrównywarki, aby zanurzyć się w materiale, dokładam dodatkowe obciążenia. Uważam, że najłatwiej ciągnąć wyrównywarkę po maneżu samochodem.

Równamy nasze pastwiska kilka razy w sezonie, najpierw na wiosnę, kiedy chcemy usunąć wyschniętą trawę i spulchnić łąki, co zapewnia wspaniałą bujność, a trawa rośnie szybko. Potem rozjeżdżamy też łajniaki na pastwiskach jesienią. Wtedy jeździmy z palcami na średniej obróbce, 45° (umieszczamy drąg na stronie przeciwnej do obróbki ciężkiej).

Po wykopach na jednym z pastwisk wykorzystaliśmy wyrównywarkę do równania próchnicy przed posianiem świeżej trawy, a na przełomie zimy i wiosny rozprowadzaliśmy śnieg na maneżu, żeby stopił się szybciej, kiedy przyświeci słońce. Sprawnie można jej używać na podwórzu, a także przed stajnią”
– opowiada Elisabeth Nordberg, właścicielka stajni z sześcioma końmi.

 

 

 

 

Teraz do swojego ciągnika możesz podłączyć wyrównywarkę!

Jeśli do wyrównywarki chcesz używać ciągnika, możesz dokupić ramę trzypunktowego układu zawieszenia, zobacz więcej tutaj.

 

 

 

 

Film, który pokazuje, jak używamy wyrównywarki na maneżu

 

 

Czytaj więcej
2 390 zł Netto
Zamów u lokalnego dealera
Nr artykułu 36-HM170