Harwester

Obcina gałęzie przy samym pniu, tnie bez zacięć.

Czytaj więcej
42 500 zł Netto
Zamów u lokalnego dealera
Nr artykułu 21-STM400.100

Harwester Kellfri pozwala bezpiecznie prowadzić prace leśne

• Hydrauliczny Parker Volvo F11

• Prowadnicą Oregon

• Cięcia gałęzi jest obracany o 220°

• Regulowana długość skoku w zakresie 1-1,25 m

• Średnica cięcia 400 mm

• Średnica cięcia gałęzi do 350 mm

Unikalny kształt noży do gałęzi zapewnia dobre oczyszczenie pnia, innymi słowy gałęzie są odcinane przy samym pniu.
Optymalne cięcie pnia zapewnia szwedzki silnik hydrauliczny Parker Volvo F11 wraz z prowadnicą Iggesund. Nie pozostawia ona żadnych śladów na pniu, a cięcie jest wykonywane czysto, estetycznie i profesjonalnie. Harwester Kellfri to optymalne rozwiązanie dla każdego właściciela terenów leśnych.

Nawet niewielka moc hydrauliczna pozwala osiągnąć wysoką siłę przy obcinaniu gałęzi. Stół do cięcia gałęzi jest obracany o 220°, co w praktyczny sposób ułatwia obróbkę w obu kierunkach. Regulowany nacisk ostrza do gałęzi, odpowiednie parametry silnika tnącego, zabezpieczony układ hydrauliczny oraz mocna konstrukcja i wypróbowana technologia gwarantują bezproblemową eksploatację.

Ten profesjonalny sprzęt pomoże Ci uzyskać maksymalną rentowność dzięki przeprowadzaniu szybkiej i elastycznej obróbki oraz przecinki we właściwy sposób i w odpowiednim momencie. (Możliwość dostosowania do warunków pogodowych, zmieniających się cen i stanu lasu). Harwester działa najlepiej w chłodniejszych warunkach pogodowych (0 ° C lub niższych) gdy drzewa nie zawierają tyle wody i soku. Gdy drzewa są cięte, gałązki stają się twardsze, co może utrudnić pracę. Noże do gałęzi zapewniają dobre oczyszczenie pnia.

Regulowana długość skoku w zakresie 1-1,25 m dobrze sprawdza się zarówno przy papierówce, jak i standardowym drewnie. Średnica cięcia 400 mm, średnica cięcia gałęzi do 350 mm. Łatwa regulacja prędkości.
W celu oddzielenia gałęzi od pnia drewno standardowe przycina się blisko maszyny, a papierówkę na pełnym wysuwie. Drewno gromadzi się w strefie żurawia, a chrust na drodze łącznikowej, co ułatwia transport i chroni otaczające drzewa przed uszkodzeniami korzeni.
Pracę można wykonywać z wnętrza kabiny, unikając ciężkiego i niebezpiecznego cięcia, łupania i układania na stosy.

Urządzenie dostarczane jest w stanie zmontowanym, z olejem w układzie, po rozruchu próbnym.

„Bardzo konkurencyjna cena umożliwia zakup harwestera nawet przez właścicieli mniejszych terenów leśnych. Po co kupować usługę, skoro można wykonać pracę samemu? Harwester firmy Kellfri zarówno obcina gałęzie z pni, jak i tnie i układa drewno w stosy. Ponadto dzięki cięciu na wysuwanym podajniku maszyny, obrabiane drewno nie trafia na drogę” – mówi Kjell Johansson, odpowiedzialny za rozwój produktu w Kellfri, który cieszył się z reakcji, jakie wzbudził harwester na targach Elmia skog 2015.

Harwester Kellfri połączony z przyczepą leśną Kellfri z układem kierowniczym i zewnętrznie napędzanym z ciągnika układem hydraulicznym to zestaw bezkonkurencyjny cenowo i jakościowo.
Harwester Kellfri może współpracować także z większością dostępnych na rynku przyczep leśnych z rurą centralną, żurawi i ciągników.

„Spotkaliśmy się z niebywałym zainteresowaniem, co doskonale rozumiem. To bardzo korzystna cenowo maszyna, która zwiększa zarówno wydajność robót leśnych, jak i bezpieczeństwo samej pracy” – mówi Fredrik, sprzedawca w Kellfri.
 

21-STM400_detalj01b.jpg

1. Regulacja chwytaka
Jeżeli chwytak nie działa w sposób zadowalający, należy dokręcić ogranicznik (zaznaczony na ilustracji), wykonując po jednym obrocie. Funkcja ta jest uzależniona od przepływu oleju w ciągniku, a różne ciągniki generują różne przepływy.

2. Regulacja ruchów ostrza
Wkręcanie: szybszy ruch w dół
Wykręcanie: wolniejszy ruch w dół

Ruch pilarki łańcuchowej w górę i w dół
Prędkość ruchu pilarki w górę i w dół regulowana jest za pomocą zaworu dławiącego (przedstawionego na ilustracji). Prędkość tę należy zawsze dostosować do grubości pnia. W przypadku cięcia grubego drewna zaleca się obniżyć prędkość ruchu pilarki.


Produkt wymaga montażu przeprowadzonego przez personel Kellfri. W celu uzyskania informacji o dostawie, prosimy o kontakt ze sprzedawcą pod numerem +48 24 722 11 50.
 

Tutaj można obejrzeć film o naszym harwesterze

  • {"id":"b-21-STM400RV","name":"System zdalnego sterowania do harwestera","category":"Las & drewno/Harwester i akcesoria","price":"14399"}
  • {"id":"b-21-HP8080","name":"Układ hydrauliczny zasilany z ciągnika","category":"Las & drewno/Harwester i akcesoria","price":"9317"}