Osłona przeciwwiatrowa 6 x 6 m

Dla każdego, kto potrzebuje osłony przeciwwiatrowej lub namiotu magazynowego i ma w domu bramki z podporami łukowymi.

Czytaj więcej
10 467 zł Netto
Zamów u lokalnego dealera
Nr artykułu 25-T600

Przydałaby Ci się osłona przeciwwiatrowa lub namiot magazynowy, a masz w domu 6 bramek z podporami łukowymi? Jeśli tak, to proponujemy Ci pakiet, dzięki któremu otrzymasz konstrukcję odpowiadającą naszej osłonie przeciwwiatrowej o wymiarach 6 x 6 m.

Nasza osłona przeciwwiatrowa z łukowym dachem może służyć jako wiata dla koni i bydła na pastwisku lub jako namiot magazynowy. Latem osłania zwierzęta przed insektami i słońcem, a zimą przed wiatrem i opadami.

• Osłona przeciwwiatrowa ma wymiary 6 x 6 m i głębokość zapewniającą zachowanie suchego miejsca we wnętrzu nawet przy ukośnie padającym śniegu i deszczu.

• Wysokość 4 m w najwyższym punkcie

• 3 zamknięte boki

• Wytrzymała plandeka 600 g/m² pokrywająca dach i 3 boki

• Dostępny w kolorze zielonym

Dlaczego lekka hala/osłona przeciwwiatrowa?

• Niskie koszty inwestycyjne w porównaniu z odrębnym budynkiem

• Mniejsze nakłady pracy w porównaniu ze zwierzętami trzymanymi w stajni

• Dobre zdrowie zwierząt

• Brak lub nieznaczne ograniczenia dla swobody zwierząt

Jakie zalety ma łukowy dach?

• Wiatr nie rozbija się o zaokrągloną formę, lecz opływa ją

• Na wypukłym dachu nie zbiera się deszczówka

• Śnieg zsuwa się z zaokrąglonego dachu

W jakim miejscu należy umieścić osłonę przeciwwiatrową?

• Lokalizacja jest uzależniona od przeznaczenia osłony. Jeżeli ma ona zapewniać cień i ochronę przed insektami, należy ustawić jej wejście od strony północno-wschodniej.

• Jeżeli natomiast osłona będzie użytkowana w okresie zimowym, warto umieścić ją na wzniesieniu, by woda z opadów spływała w dół.

• Wówczas wejście powinno znajdować się od tej strony, od której najrzadziej wieje wiatr

Dostawa i montaż

Dostawa obejmuje: Łuki stalowe do konstrukcji dachu, plandekę z PVC 600 g/m², okucia, linę, śruby, nakrętki i 12 galwanizowanych szpilek do mocowania w ziemi.

Osłona przeciwwiatrowa jest dostarczana w postaci niezmontowanej, bez bramek z podporami łukowymi. W momencie dostawy do klienta, klient musi być obecny i dokonać odbioru oraz rozładunku.

Poniżej przytoczono przepisy Urzędu ds. Rolnictwa (Jordbruksverket) dotyczące przebywania na wolnym powietrzu oraz wypasu koni i bydła

Koń

,,Jeżeli koń przebywa na wolnym powietrzu przez 16 godzin na dobę lub dłużej, powinien mieć przez cały czas dostęp do wiaty lub innej budowli, która zapewni mu ochronę przed wiatrem i warunkami atmosferycznymi. Powinien mieć on także dostęp do suchego i czystego legowiska.

Wiata dla koni powinna w normalnych warunkach składać się z trzech ścian i dachu. Otwarty, dłuższy bok powinien w normalnych warunkach znajdować się od strony południowej".

Bydło

,,Jeżeli bydło przebywa na wolnym powietrzu w zimnych porach roku przez dwanaście godzin na dobę lub dłużej, powinno mieć dostęp do wiaty lub innej budowli, która zapewni mu ochronę przed wiatrem i warunkami atmosferycznymi oraz suche i czyste legowisko.

Za wiatę uważa się stajnię z legowiskami dla chodzących luzem zwierząt. Zwierzęta nie powinny być trzymane w takiej stajni w zamknięciu, lecz należy im dać możliwość korzystania z niej, kiedy będą chciały. Wiata dla bydła powinna w normalnych warunkach składać się z trzech ścian i dachu. Otwarty, dłuższy bok powinien znajdować się od strony południowej".

Jeżeli wiata nie posiada jednego boku otwartego, wówczas powinna mieć więcej otworów. Dzięki temu zwierzęta o wyższej pozycji w stadzie nie będą utrudniać pozostałym zwierzętom wchodzenia lub wychodzenia, co mogłoby się zdarzyć, gdyby wiata miała tylko jeden, mniejszy otwór wejściowy.

Osoby uczestniczące w zatwierdzonym przez Urząd ds. Rolnictwa programie kontrolnym dla zwierząt z wolnego wybiegu mogą hodować bydło na wolnym wybiegi bez dostępu do wiaty".

Produkty powiązane