Kosiarka bijakowa W 1,95 m

Kosiarka z 28 bijakami młotkowymi, o szerokości roboczej 1,95 m.

Kosiarka z 28 bijakami młotkowymi, o szerokości roboczej 1,95 m

• Do ciągników o mocy 50–60 KM
• 28 bijaków młotkowych
• Regulowany wał podporowy
• Regulowane płozy po bokach
• Osłona łańcuchowa zabezpieczająca przed odrzutem kamieni

Praktyczna i wygodna kosiarka bijakowa do ciągników o mocy 50–60 KM

Kosiarki bijakowe z naszej serii W są tak skonstruowane, by poradzić sobie z wszelkimi pracami, począwszy od koszenia pastwisk i łąk, aż po oczyszczanie zdziczałych pól porośniętych zaroślami. Kosiarka bijakowa z serii W to dobry wybór dla użytkowników poszukujących prostej i odpornej na zużycie maszyny, dopracowywanej przez wiele lat. Sprawdzi się zarówno przy pielęgnowaniu mniejszych, jak i większych terenów zielonych.

Duże prędkości osiągane przez wirniki pozwalają kutym bijakom młotkowym szybko ciąć i kosić wszelkie rodzaje materiału, zapewniając przy tym bezpieczną eksploatację.

Szerokość robocza naszej kosiarki bijakowej WKM195 wynosi 1,95 m, dzięki czemu jest ona praktycznym narzędziem do przycinania lub koszenia średnich lub dużych, porośniętych trawą terenów. Do ramy kosiarki przyspawane są drobno uzębione ostrza oporowe, które pomagają jeszcze lepiej rozdrobnić trawę.

Zdejmowany wał podporowy i zabezpieczenie łańcuchowe

Wysokość koszenia jest dostosowywana przy pomocy wału i płóz. Regulowany wał podporowy gwarantuje właściwą wysokość koszenia przy nierównym terenie. Wysokość koszenia można ustawić w przedziale 0–55 mm, co pozwala na koszenie blisko gruntu i uzyskanie tym samym bardziej równomiernego efektu. Trawa jest wyrównywana, a resztki są szybciej mulczowane. Wał podporowy posiada samooczyszczający się zgarniacz, usuwający z niego ścięty materiał. 

Kosiarka jest z przodu wyposażona w zabezpieczenie łańcuchowe, które przylegając do podłoża, chroni zarówno ciągnik, jak i otoczenie przed odrzutem kamieni i ścinków trawy.

Kosiarka bijakowa jest standardowo wyposażona w bijaki młotkowe. Łącznie posiada 28 bijaków, które zapewniają odpowiednie rozdrobnienie trawy. Kosiarka bijakowa jest również dostosowana do bijaków Y, które można dokupić (nie są w zestawie). Tu dowiesz się więcej o bijakach Y.

Kosiarka bijakowa jest dostosowana do ciągników o mocy 50–60 KM. Podłącza się ją do gniazda na traktorze, a jej prędkość wejściowa wynosi 540 obr./min. Daje to prędkość wirnika 2295 obr./min. Trzypunktowy układ zawieszenia można ręcznie przesunąć w bok, by dopasować do pracy w płaszczyźnie bocznej.

Rama kosiarki bijakowej została wykonana ze stali o grubości 5 mm.

Kosiarka bijakowa jest dostarczana w zestawie z wałem odbioru mocy i olejem przekładniowym.

Zdjęcia plenerowe oraz filmy pokazują Kosiarka bijakowa W 1,75 m.

 
Czytaj więcej
8 900 zł Netto
Zamów u lokalnego dealera
Nr artykułu 35-WKM195

  • {"id":"b-35-XKH185","name":"Kosiarka bijakowa X 1,85 m","category":"Rolnictwo/Tereny zielone i pastwiska/Kosiarka bijakowa","price":"11200"}
  • {"id":"b-35-XKE240","name":"Kosiarka bijakowa X 2,4 m","category":"Rolnictwo/Tereny zielone i pastwiska/Kosiarka bijakowa","price":"17300"}
  • {"id":"b-35-XKE200","name":"Kosiarka bijakowa X 2,0 m","category":"Rolnictwo/Tereny zielone i pastwiska/Kosiarka bijakowa","price":"15100"}
  • {"id":"b-35-WKM175","name":"Kosiarka bijakowa W 1,75 m","category":"Rolnictwo/Tereny zielone i pastwiska/Kosiarka bijakowa","price":"7900.00"}