Kosiarka bijakowa W 1,45 m

Kosiarka bijakowa z 24 bijakami młotkowymi, o szerokości roboczej 1,45 m.

 
Czytaj więcej
6 890 zł Netto
Zamów u lokalnego dealera
Nr artykułu 35-WKM145

Kosiarka z 24 bijakami młotkowymi, o szerokości roboczej 1,45 m

• Do ciągników o mocy 20–55 KM

• 24 bijaki młotkowe

• Regulowany wał podporowy

• Regulowane płozy po bokach

• Osłona łańcuchowa zabezpieczająca przed odrzutem kamieni

• Maszyna wysłana jest z olejem

Praktyczna i wygodna kosiarka bijakowa do ciągników o mocy 20–55 KM

Kosiarki bijakowe z naszej serii W są tak skonstruowane, by poradzić sobie z wszelkimi pracami, począwszy od koszenia pastwisk i łąk, aż po oczyszczanie zdziczałych pól porośniętych zaroślami. Kosiarka bijakowa z serii W to dobry wybór dla użytkowników poszukujących prostej i odpornej na zużycie maszyny, dopracowywanej przez wiele lat. Sprawdzi się zarówno przy pielęgnowaniu mniejszych, jak i większych terenów zielonych.

Duże prędkości osiągane przez wirniki pozwalają kutym bijakom młotkowym szybko ciąć i kosić wszelkie rodzaje materiału, zapewniając przy tym bezpieczną eksploatację.

Szerokość robocza naszej kosiarki bijakowej WKM145 wynosi 1,45 m, dzięki czemu jest ona praktycznym narzędziem do przycinania lub koszenia mniejszych trawników i porośniętych trawą terenów. Do ramy kosiarki przyspawane są drobno uzębione ostrza oporowe, które pomagają jeszcze lepiej rozdrobnić trawę.

Zdejmowany wał podporowy i zabezpieczenie łańcuchowe

Wysokość koszenia jest dostosowywana przy pomocy wału i płóz. Regulowany wał podporowy gwarantuje właściwą wysokość koszenia przy nierównym terenie. Wysokość koszenia można ustawić w przedziale 0–73 mm, co pozwala na koszenie blisko gruntu i uzyskanie tym samym bardziej równomiernego efektu. Trawa jest wyrównywana, a resztki są szybciej mulczowane. Wał podporowy posiada samooczyszczający się zgarniacz, usuwający z niego ścięty materiał. 

Kosiarka jest z przodu wyposażona w zabezpieczenie łańcuchowe, które przylegając do podłoża, chroni zarówno ciągnik, jak i otoczenie przed odrzutem kamieni i ścinków trawy.

Kosiarka bijakowa jest standardowo wyposażona w bijaki młotkowe. Łącznie posiada 24 bijaki, które zapewniają odpowiednie rozdrobnienie trawy. Kosiarka bijakowa jest również dostosowana do bijaków Y, które można dokupić (nie są w zestawie). Tu dowiesz się więcej o bijakach Y.

Kosiarka bijakowa jest dostosowana do ciągników o mocy 20–55 KM. Podłącza się ją do gniazda na traktorze, a jej prędkość wejściowa wynosi 540 obr./min. Daje to prędkość wirnika 2295 obr./min. Trzypunktowy układ zawieszenia można ręcznie przesunąć w bok, by dopasować do pracy w płaszczyźnie bocznej.

Rama kosiarki bijakowej została wykonana ze stali o grubości 4 mm, blacha boczna ma grubość 6 mm.

Kosiarka bijakowa jest dostarczana w zestawie z wałem odbioru mocy.

Maszyna wysłana jest z olejem. Sprawdź poziom oleju przed pierwszym użyciem.

Zdjęcia plenerowe oraz filmy pokazują Kosiarka bijakowa W 1,75 m.

Produkty powiązane

  • {"id":"b-35-XKH185","name":"Kosiarka bijakowa X 1,85 m","category":"Rolnictwo/Tereny zielone i pastwiska/Kosiarka bijakowa","price":"11200"}
  • {"id":"b-35-XKE240","name":"Kosiarka bijakowa X 2,4 m","category":"Rolnictwo/Tereny zielone i pastwiska/Kosiarka bijakowa","price":"17300"}
  • {"id":"b-35-XKE200","name":"Kosiarka bijakowa X 2,0 m","category":"Rolnictwo/Tereny zielone i pastwiska/Kosiarka bijakowa","price":"15100"}
  • {"id":"b-35-WKM175","name":"Kosiarka bijakowa W 1,75 m","category":"Rolnictwo/Tereny zielone i pastwiska/Kosiarka bijakowa","price":"7900"}