Kosiarka ATV z klapą i rozruchem elektrycznym, 1,5 m, 15 KM

Kosiarka ATV z rozruchem elektrycznym i klapą tylną.

Czytaj więcej
10 200 zł Netto
Zamów u lokalnego dealera
Nr artykułu 35-VKMATV150H2

Wydajna kosiarka ATV z rozruchem elektrycznym, podwójnym dyszlem i klapą tylną

• Z zamontowanym silnikiem 15 KM z czujnikiem poziomu oleju 

• Szerokość robocza 150 cm

• Podwójne mocowanie pozwala indywidualnie wybrać, czy dyszel ma być zamocowany po prawej, czy lewej stronie kosiarki

• Rozruch elektryczny przy pomocy akumulatora 

• Regulacja kąta natarcia za pomocą ściągacza umieszczonego pod dyszlem

• Korba z dwoma uchwytami i mechaniczną blokadą 

• Maszyna wysłana jest z olejem

Mocna kosiarka do pojazdu ATV z rozruchem elektrycznym

Kosiarka VKMATV150H2 jest przeznaczona do koszenia większych powierzchni. Została wyposażona w silnik o mocy 15 KM, który pracuje wydajnie zarówno podczas zwykłej jazdy, jak i przy poruszaniu się po trudnym terenie. Szerokość robocza 150 cm umożliwia skuteczne koszenie dużych obszarów.

Kosiarka pionowa jest standardowo wyposażona w bijaki młotkowe. Łącznie posiada 32 bijaki, które zapewniają odpowiednie rozdrobnienie trawy. Do kosiarki można także dokupić bijaki Y (nie są w zestawie).

Silnik jest wyposażony w rozrusznik elektryczny i linkę. Dzięki temu w celu uruchomienia maszyny nie trzeba męczyć się z szarpakiem. Rozrusznik elektryczny zapewnia efektywniejszy rozruch i zatrzymanie oraz wygodniejszą pracę.

Otwierana klapa – wydajniejsze koszenie przy większej prędkości

Kosiarka została wyposażona w klapę tylną, przez którą wypada trawa, nie gromadząc się pod osłoną. Pozwala to zaoszczędzić paliwo i zmniejszyć zużycie pasów, umożliwia też zwiększenie prędkości pracy w porównaniu z niewyposażonymi w klapy, przeznaczonymi do pojazdu ATV kosiarkami z bijakami młotkowymi. Trawa jest rozprowadzana lepiej i bardziej równomiernie. Klapę można łatwo otworzyć korzystając z dwóch uchwytów przykręconych śrubami o laserowo wycinanych łbach.

Wysokość koszenia można ustawić w przedziale 0-150 mm, co pozwala na koszenie blisko gruntu i uzyskanie tym samym bardziej równomiernego efektu. Trawa jest wyrównywana, a resztki są szybciej mulczowane.

Ta kosiarka z silnikiem o mocy 15 KM została tak skonstruowana, by poradzić sobie w trudnych warunkach, gdzie występują kępy, korzenie, zarośla i wały ziemne. Stosuje się ją przede wszystkim do koszenia pastwisk, parków i poboczy dróg.

Efektywny przejazd dzięki płozom z podwójnym mocowaniem

Kosiarka posiada po bokach płozy zapewniające stabilną i równomierną pracę. Kąt natarcia regulowany za pomocą ściągacza umieszczonego pod dyszlem. Osłona przeciwrozpryskowa z przodu zmniejsza ryzyko odrzutu kamieni. Silnik 15 KM z czujnikiem poziomu oleju.

Podwójne mocowanie pozwala indywidualnie wybrać, czy dyszel ma być zamocowany po prawej, czy lewej stronie kosiarki. Zamontowanie kół z boku zwiększa stabilność i ułatwia sterowanie, a z tyłu – zwiększa dostęp do powierzchni. Wysokość kół jest regulowana indywidualnie przy użyciu korby z blokadą sprężynową, która zapobiega odkręcaniu się korby wskutek drgań. Solidne gumowe koła balonowe (16-6,50x8) 

Smarowniczki na podporach i łożyskach wału wirnika, szczelna osłona nad pasami i zabezpieczona konstrukcja sprawiają, że maszyna jest bardzo wytrzymała. Jednocześnie mimo wszystkich zabezpieczeń podzespoły są łatwo dostępne podczas czyszczenia, serwisowania i napraw.

Kosiarka jest z przodu wyposażona w zabezpieczenie łańcuchowe, które przylegając do podłoża, chroni zarówno ciągnik, jak i otoczenie przed odrzutem kamieni i ścinków trawy.

Maszyna posiada z tyłu szeroki wał podporowy oraz dyszel z trzema stałymi ustawieniami w płaszczyźnie bocznej.

Wskazówki dotyczące użytkowania

W celu osiągnięcia jak najlepszych rezultatów i większej żywotności pasów, przy trawie normalnej wysokości zalecamy koszenie z prędkością około 5-6 km/h. W przypadku wyższej trawy należy zwiększyć prędkość do maksymalnej i kosić dwa razy.

Montaż i dostawa

Urządzenie jest dostarczane w skrzyniopalecie stalowej i wymaga wykonania w pewnym stopniu ostatecznego montażu we własnym zakresie.

Maszyna wysłana jest z olejem. Sprawdź poziom oleju przed pierwszym użyciem.

 

Produkty powiązane

  • {"id":"b-35-VKMATV150HXL","name":"Kosiarka ATV XL 150 z klapą, 25 KM","category":"Rolnictwo/Tereny zielone i pastwiska/Kosiarki ATV","price":"15680"}
  • {"id":"b-35-VKMATV120H","name":"Kosiarka ATV 120, z klapą, 15 KM","category":"Wyposażenie Quadów/Tereny zielone ATV/Kosiarki","price":"7820"}
  • {"id":"b-35-VKMATVF","name":"Kosiarka ATV montowana z przodu","category":"Wyposażenie Quadów/Tereny zielone ATV/Kosiarki","price":"7450"}
  • {"id":"b-35-SR620","name":"Kosiarka ATV do przycinania brzegów trawnika","category":"Wyposażenie Quadów/Tereny zielone ATV/Kosiarki","price":"3300"}