Kosiarki do poboczy

Przy koszeniu poboczy i rowów warto zainwestować w solidną kosiarkę do poboczy, która poradzi sobie zarówno z trawą, jak i zaroślami. Nasze kosiarki można stosować z tyłu ciągnika, lecz także z jego boku, korzystając z hydraulicznego wysuwu bocznego. Kosiarka do poboczy to praktyczne i solidne urządzenie, dobrze sprawdzające się przy koszeniu i przycinaniu między innymi poboczy i krawędzi rowów.

Kosiarki do poboczy z serii W – solidne i niezawodne maszyny

Nasze kosiarki do poboczy z serii W to praktyczne i wielozadaniowe maszyny do pielęgnacji terenów zielonych, dostępne w różnych rozmiarach. Wszystkie nasze kosiarki do poboczy z serii W są standardowo dostarczane z hydraulicznym wysuwem umożliwiającym boczne ustawienie maszyny. Pozwala to łatwo dotrzeć między innymi do krawędzi rowów. W razie potrzeby urządzenie można także ciągnąć za ciągnikiem.

W naszym asortymencie kosiarek do poboczy znajdują się także modele z otwieraną klapą. Klapa ta znakomicie sprawdza się przy cięciu grubego materiału. Otwierana klapa zwiększa przepływ materiału, umożliwiając niezakłóconą pracę. Skutecznie, a przy tym praktycznie!

Od precyzyjnego cięcia po zgrubne oczyszczanie

Kosiarka do poboczy przypomina tradycyjną kosiarkę łąkową. Różnica polega na tym, że kosiarka do poboczy pozwala kosić w miejscach niedostępnych dla ciągnika. Przede wszystkim dotyczy to obszarów wokół drogi lub zboczy. Tym samym kosiarka do poboczy ma szeroki zakres zastosowań. W niektórych modelach możliwe jest także odchylanie głowicy tnącej. Odchylenie głowicy tnącej pozwala uzyskać lepszy efekt przy koszeniu zwłaszcza stromych krawędzi.

Kosiarka do poboczy to również idealne rozwiązanie dla użytkowników odpowiedzialnych za utrzymanie dróg leśnych i zapobieganie zbytniemu rozrastaniu się zarośli. Dbanie o drogi w lesie jest kwestią bezpieczeństwa, ponieważ zbyt wysokie zarośla ograniczają widoczność. Zarośnięte drogi jest także trudno odśnieżać. Odpowiednia dbałość o utrzymanie dróg przynosi zatem wiele korzyści.

Kosiarka do poboczy z klapą – Do skuteczniejszego rozprowadzania

Użytkownicy, którym zależy na skuteczniejszym rozprowadzaniu trawy podczas koszenia, powinni wybrać kosiarkę do poboczy z klapą. Pozwala to zaoszczędzić czas, ponieważ można wówczas jechać szybciej, gdyż trawa nie owija się wokół wału, co ma miejsce w przypadku braku klapy.

Szeroka kosiarka do poboczy zapewnia także większy zasięg.

Posiadanie przyczepianej do ciągnika kosiarki bocznej pomaga utrzymać grunty w doskonałym stanie, ponieważ można nią pracować także w zwykle trudno dostępnych miejscach.

Czytaj więcej
Polecane
4 produkty
  • {"id":"b-35-WKL140","name":"Kosiarka do poboczy W 1,4 m","category":"Rolnictwo/Tereny zielone i pastwiska/Kosiarki do poboczy","price":"12900"}
  • {"id":"b-35-WKL180","name":"Kosiarka do poboczy W 1,8 m","category":"Rolnictwo/Tereny zielone i pastwiska/Kosiarki do poboczy","price":"15550"}
  • {"id":"b-35-WKL220","name":"Kosiarka do poboczy W 2,2 m","category":"Rolnictwo/Tereny zielone i pastwiska/Kosiarki do poboczy","price":"18530"}
  • {"id":"b-35-WKS145","name":"Lekka kosiarka do poboczy 1,45 m","category":"Rolnictwo/Tereny zielone i pastwiska/Kosiarki do poboczy","price":"11150"}