Kosiarka do poboczy W 1,4 m

Kosiarka do poboczy 1,4 m z klapą z tyłu i łożyskami kulkowymi SKF.

Czytaj więcej
12 900 zł Netto
Zamów u lokalnego dealera
Nr artykułu 35-WKL140

Kosiarka do poboczy 1,4 m z otwieraną klapą i łożyskami kulkowymi SKF

• Otwierana klapa z tyłu

• Łożyska kulkowe SKF na wale

• Regulowany wał podporowy

• Odchylana głowica tnąca

• Hydrauliczny wysuw boczny

• Maszyna wysłana jest z olejem

Wydajna kosiarka do poboczy z odchylaną głowicą tnącą i hydraulicznym wysuwem bocznym do współpracy z ciągnikami o mocy 40–70 KM

Nasze kosiarki są tak zaprojektowane, by zapewnić skuteczne koszenie zarówno za ciągnikiem, jak i obok niego. Odpowiednia zarówno do pastwisk, jak i leśnych dróg z zaroślami. Hydrauliczny wysuw boczny umożliwia łatwe koszenie brzegów rowów, pasów zieleni na drogach i innych, trudno dostępnych miejsc. Kosiarki do poboczy są wyposażone w łożyska kulkowe SKF na wale, otwieraną klapę z tyłu, regulowany wał podporowy, odchylaną głowicę tnącą i hydrauliczny wysuw boczny. To solidne maszyny dla użytkowników o dużych wymaganiach.

Nasza kosiarka do poboczy WKL140 ma solidną i mocną konstrukcję oraz szerokość roboczą wynoszącą 1,4 m. Jest dostosowana do ciągników o mocy 40–70 KM. Przekładnia posiada wolnobieg umożliwiający delikatne wyłączanie kosiarki. W kosiarcę znajdują się elementy oporowe, które ułatwiają rozdrabianie trawy.

Zdejmowany wał podporowy i zabezpieczenie łańcuchowe

Wysokość koszenia jest dostosowywana przy pomocy wału i płóz. Regulowany wał podporowy gwarantuje właściwą wysokość koszenia przy nierównym terenie. Wysokość koszenia można ustawić w przedziale 0–120 mm, co pozwala na koszenie blisko gruntu i uzyskanie tym samym bardziej równomiernego efektu. Trawa jest wyrównywana, a resztki są szybciej mulczowane. Wał podporowy posiada samooczyszczający się zgarniacz, usuwający z niego ścięty materiał. 

Kosiarka do poboczy jest z przodu wyposażona w zabezpieczenie łańcuchowe, które przylegając do podłoża, chroni zarówno ciągnik, jak i otoczenie przed odrzutem kamieni i ścinków trawy. 

Kosiarka do poboczy jest standardowo wyposażona w bijaki młotkowe. Łącznie posiada 18 bijaków, które zapewniają odpowiednie rozdrobnienie trawy. Kosiarka jest również dopasowana do bijaków Y, które można dokupić (nie są w zestawie). Tu dowiesz się więcej o bijakach Y.

Hydrauliczny wysuw boczny i otwierana klapa

Hydrauliczny wysuw boczny umożliwia przesunięcie maszyny w prawo. Maksymalnie urządzenie można wysunąć o 294 cm w prawo od punktu środkowego ciągnika. Wysuw boczny sprawia, że można prowadzić koszenie z boku ciągnika, docierając tym samym do zwykle trudno dostępnych miejsc, takich jak brzegi rowów czy pasy zieleni na drodze. Dzięki hydraulicznemu wysuwowi bocznemu wystarczy przejechać tylko jedną parą kół po nieskoszonym terenie, a także można kosić trawę bliżej rowów, płotów itp. 

Kosiarka posiada otwieraną klapę. Klapę otwiera się wtedy, gdy wiadomo, że na koszonym obszarze zostanie wygenerowany duży przepływ materiału. W ten sposób można jechać bez zakłóceń w takich samych warunkach, jak przy zamkniętej klapie i normalnym przepływie materiału. Pozwala to zaoszczędzić paliwo i zmniejszyć zużycie pasów oraz zwiększyć prędkość, ponieważ trawa nie okręca się wokół wału. Trawa jest rozprowadzana lepiej i bardziej równomiernie.

Rama kosiarki do poboczy została wykonana ze stali o grubości 4 mm, blacha boczna ma grubość 6 mm.

Głowica tnąca maszyny odchyla się pod kątem 90° w górę i 60° w dół. 

Kosiarka do poboczy jest dostarczana w zestawie z wałem odbioru mocy, olejem przekładniowym i wężami hydraulicznymi.

Kosiarka wymaga dwóch gniazd dwustronnego działania na ciągniku. Kosiarka do poboczy jest dostarczana z czterema wężami hydraulicznymi z szybkozłączką męską ½”.

Maszyna wysłana jest z olejem. Sprawdź poziom oleju przed pierwszym użyciem.

Niektóre zdjęcia pokazują Kosiarka do poboczy W 1,8 m.

Produkty powiązane

  • {"id":"b-35-WKL220","name":"Kosiarka do poboczy W 2,2 m","category":"Rolnictwo/Tereny zielone i pastwiska/Kosiarki do poboczy","price":"18530"}
  • {"id":"b-35-WKS145","name":"Lekka kosiarka do poboczy 1,45 m","category":"Rolnictwo/Tereny zielone i pastwiska/Kosiarki do poboczy","price":"11150"}
  • {"id":"b-35-WKL180","name":"Kosiarka do poboczy W 1,8 m","category":"Rolnictwo/Tereny zielone i pastwiska/Kosiarki do poboczy","price":"15550"}
  • {"id":"b-35-WKL140","name":"Kosiarka do poboczy W 1,4 m","category":"Rolnictwo/Tereny zielone i pastwiska/Kosiarki do poboczy","price":"12900"}