Kosiarka dyskowa 1,6 m

Kosiarka dyskowa 1,6 m z 4 owalnymi talerzami

Kosiarka dyskowa 1,6 m z 4 owalnymi talerzami

• Do ciągników o mocy od 35 KM
• 4 owalne talerze rotacyjne
• Do trzypunktowego układu zawieszenia kategorii 1 i 2
• Regulowane sprężyny amortyzujące
• Belka nożowa ze ślizgami

Kosiarka dyskowa jest doskonałym narzędziem do koszenia pastwisk

Nasza kosiarka dyskowa to dobre rozwiązanie dla użytkowników poszukujących nieco mniejszej maszyny, odpowiedniej do małych i średnich pastwisk. Maszyna została tak zaprojektowana i dostosowana, by umożliwić łatwe i wydajne koszenie trawy na paszę lub siano.

Konstrukcja kosiarki przystosowana jest do nawierzchni trawiastych i nie należy jeździć po nawierzchniach kamienistych. Jeśli masz trudniejszy teren do koszenia, polecamy jedną z naszych kosiarek bijakowych.

Nasza kosiarka FDM160 to dobre rozwiązanie dla użytkowników poszukujących nieco mniejszej maszyny, odpowiedniej do małych i średnich pastwisk. Maszyna została tak zaprojektowana i dostosowana, by umożliwić łatwe i wydajne koszenie nieco trawy na paszę lub siano. To urządzenie ma szerokość roboczą 1,6 m i jest przystosowane do współpracy z ciągnikami o mocy od 35 KM. 

Kosiarka została wyposażona w 4 owalne  talerze  rotacyjne, które wydajnie koszą trawę w sposób ułatwiający jej szybkie odrastanie. Na każdej zewnętrznej krawędzi umieszczono 2 podwyższone, odchylane talerze rotacyjne, których konstrukcja zwiększa prędkość przepływu i zapewnia swobodny przepływ materiału. Pod każdym talerzem znajduje się także osobna stopka chroniąca wyważoną belkę, swobodnie zawieszoną tuż przy ziemi. Wysokość koszenia wynosi 0–100 mm, a szerokość pokosu 620–1340 mm.

Kosiarka dyskowa wyposażona jest w fartuch ochronny, pokrywający całą belkę nożową, który zabezpiecza zarówno ciągnik, jak i otoczenie przed odrzutem kamieni i ściętej trawy. Rama ochronna wokół belki nożowej ma prostą konstrukcję zapewniającą stabilną podporę dla belki i fartucha. Ramę ochronną można złożyć na czas prowadzenia prac konserwacyjnych.

Na każdym z końców belki nożowej znajdują się ślizgi. W pozycji transportowej belkę ustawia się pod kątem 90°, a w razie potrzeby można ją opuścić do 10°.

Zabezpieczenie przeciwnajazdowe, sprężyny amortyzujące i składanie hydrauliczne

Urządzenie wyposażone jest w zabezpieczenie niwelujące kamienie, które odchyla się ukośnie w tył w wypadku najechania na przeszkodę.

Regulowane sprężyny amortyzujące odciążają nacisk belki wirnika, niwelując rozjeżdżanie gruntu.

Kosiarka dyskowa posiada funkcję składania z manualną blokadą, umożliwiającą bezpieczne położenie transportowe – szerokość transportowa nie przekracza szerokości ciągnika.

Geometryczne i mocne przeniesienie energii z WOM na belkę odbywa się za pomocą wentylowanego napędu pasowego i przekładni kątowej.

Urządzenie dostarczane jest w zestawie z wałem odbioru mocy i olejem przekładniowym. Kosiarka wymaga gniazda podwójnego działania na ciągniku. Dwa węże hydrauliczne z szybkozłączką męską ½".

Zdjęcia plenerowe oraz filmy pokazują Kosiarka dyskowa 2,4 m.

Czytaj więcej
16 300 zł Netto
Zamów u lokalnego dealera
Nr artykułu 35-FDM160