Przyczepa ATV 1420 kg z zasilanym elektrycznie wywrotem hydraulicznym

Przyczepa z wywrotem do ATV/quada z zasilanym elektrycznie wywrotem hydraulicznym.

Czytaj więcej
9 915 zł Netto
Zamów u lokalnego dealera
Nr artykułu 23-TV10H

Przyczepa ATV z zasilanym elektrycznie wywrotem hydraulicznym i mocnym, trzystopniowym siłownikiem wywrotu

• Zasilany elektrycznie wywrot hydrauliczny 12 V 

• Solidna platforma z galwanizowanej blachy ryflowanej 2 mm 

• Mocny trzystopniowy siłownik wywrotu 

• Uniwersalne opony 22 x 11 - 10 

• W zestawie mniejsza skrzynia do przechowywania panelu sterującego

• Maszyna wysłana jest z olejem

Nasza przyczepa z wywrotem do pojazdu ATV została wykonana z odpornej na zużycie, wytrzymałej blachy ryflowanej, którą dla wydłużenia żywotności poddano galwanizacji.

To idealna przyczepa do załadunku żwiru, ziemi, trocin, trawy, liści lub innego materiału. Przyczepa została tak wykonana, by efektywnie transportować materiał, niezależnie od tego, czy użyje się jej z dużym ciągnikiem ogrodowym, pojazdem ATV, czy mniejszym traktorem.

Przemyślana konstrukcja i odpowiednie wymiary platformy umożliwiają przewóz dużych ładunków zarówno z podwyższeniem burt, jak i bez niego. Przyczepa sprawdzi się w każdym otoczeniu - można nią jeździć zarówno po równych drogach i asfalcie, jak i w terenie i po lesie.

Rama podwozia jest wykonana z profili 40 x 80 mm o grubości 2,75 mm, co nadaje przyczepie stabilność podczas transportu ciężkich ładunków. Rury profilowe posiadają wzmocnione narożniki na tylnej krawędzi, aby wytrzymać nacisk wywrotu.

Platformę wywrotową skonstruowano z 2 mm blachy ryflowanej zamontowanej na 10 odpowiednio ukształtowanych profilach stalowych, po 5 na każdej ze stron, z jednym profilem leżącym nad nimi, którego zadaniem jest wzmocnienie platformy.

Pojazd ATV ma 2 mocowania do platformy, rozmieszczone daleko od siebie, co pozwala na stabilny odchył przy cięższym ładunku. Oczka mocujące i mocowania są wykonane ze stali masywnej.

Obsługujący przyczepę układ elektryczny i hydrauliczny są odpowiednio umieszczone i zabezpieczone pod platformą. Długi, trzyczęściowy siłownik wywrotu pozwala zwiększyć kąt wywrotu przy wyładunku wilgotnego lub zbitego materiału.

Duży kąt wywrotu

Duży siłownik wywrotu ułatwia ponadto czyszczenie platformy. Podczas czyszczenia platformy oraz przy jej odchyleniu podczas prac serwisowych itp. należy zawsze korzystać z zabezpieczenia platformy. Drążek do zabezpieczania platformy znajduje się na podwoziu.

Zasilanie do przyczepy pobiera się poprzez gniazdo 12V na pojeździe ATV, a wywrotem steruje się przy pomocy panelu, którego kabel sięga aż do quada. Gdy panel sterujący nie jest używany, można przechowywać go w schowku znajdującym się przy dyszlu. W zestawie mniejsza skrzynia do przechowywania z blachy ryflowanej.

Przyczepa z wywrotem to odpowiedź pojazdu ATV na wywrotkę. Dzięki ładowności do 1420 kg umożliwia bezproblemowy przewóz dużych i ciężkich ładunków, a otwierane burty z przodu i z tyłu ułatwiają rozładunek materiału.

Otwierana burta przednia i tylna

Burtę przednią można otworzyć, opuszczając ją w dół lub zdjąć - posiada zawiasy i dwie klamry. Zdejmowana burta/klapa przednia przydaje się podczas używania przyczepy do przewozu dłuższego ładunku, np. kłód lub legarów.

Burta tylna jest tak zaprojektowana, by łatwo było ją otworzyć lub opuścić, tworząc rampę. Burta ma na dole dwa zawiasy, aby można po niej wciągać materiał.  Burtę tylną można także zablokować na górnej krawędzi i używać jako burtę do rozrzutu. Burta do rozrzutu przydaje się wtedy, gdy trzeba równomiernym strumieniem wysypać żwir na dłuższym odcinku. Np. podczas podsypywania żwirem dróg lub podjazdów. W zestawie z burtą znajdują się bezstopniowe mocowania do rozsypywania żwiru. Kąt otwarcia burty dopasowuje się przy pomocy przynależnych ogniw. Przyczepa jest znakomicie przystosowana do rozsypywania żwiru i piasku na drogach.

Opony w rozmiarze 22x11-10 w połączeniu z ramą przyczepy zapewniają dobry prześwit oraz łatwość prowadzenia pojazdu. Bieżnik opon spisuje się bez zarzutu zarówno na trawie i żwirze, jak i na drogach asfaltowych.

W zestawie noga podporowa bez koła z korbą oraz obracany zaczep kulowy 50 mm. 

Noga podporowa z kołem ułatwiająca przemieszczanie jest dostępna w akcesoriach, przeczytaj więcej o nodze podporowej z kołem tutaj.

Na niektórych zdjęciach przedstawiono przyczepę z wywrotem wyposażoną w podwyższenie burt i praktyczną skrzynkę na akumulator, wykonaną z galwanizowanej blachy ryflowanej mocowaną na przyczepę, dostępne jako akcesoria. Przeczytaj więcej tutaj o podwyższeniu burt i o praktycznej skrzynce na akumulator.

Na niektórych zdjęciach burta tylna jest wyposażona w blokadę zatrzaskową, dostępną w akcesoriach.Burta posiada dwa zawiasy blokowane zawleczkami. Przeczytaj więcej o blokadzie zatrzaskowej tutaj.

Maszyna wysłana jest z olejem. Sprawdź poziom oleju przed pierwszym użyciem.

Przyczepa z wywrotem wymaga montażu.

Tu można zobaczyć film o naszej przyczepie do pojazdu ATV 1420 kg